Riskuj

Jde o počítačovou verzi známé televizní soutěže ještě před tím než ji zmršili do současné podoby. Hra je pro čtyři hráče - jeden má funkci moderátora. Moderátor nejprve sestaví témata a otázky hry, k čemuž slouží program RBuild. Prémie jsou přiřazeny nádodně. Každý hráč si vybere "přihlašovací" klávesu (dnes bych asi volil samostatná tlačítka na sériovém portu), a samozřejmě zadá své identifikační jméno. Potom je hra připravena.

riskuj - build

Hráči si rozdělí klávesnici, moderátor zaujme myš. Začínající hráč si vybere téma a částku, moderátor myší stiskne příslušné políčko a objeví se otázka. Pokud nejde o prémiovou otázku, odpovídá hráč, který nejrychleji stiskl svoji klávesu. Kvalitu odpovědi zhodnotí moderátor stisknutím tlačítka "dobře" nebo "špatně".

riskuj - hra

Finále je trošku problém, protože audio i video ukázky musí obstarat moderátor (zřejmě přepnutím na nějaký přehrávač či prohlížeč). Hráči napíší sázky, moderátor předvede ukázky, zobrazí se otázky, a přijde zhodnocení. Výsledek celé soutěže je zapsán do souboru "vysledek.txt".


download: riskuj.zip, 48 KB