Programování Domů Zpět Karlín
cerovsky.net nazev stranky: DUKE NUKEM

mapy pro DUKE NUKEM 3D - Atomic edition

Na svou dobu velmi propracovaná hra s perfektním editorem map. Stavění map v Buildu je velmi rychlé a až na různá omezení se člověk může pěkně vyřádit. Nejzajímavější je asi vkládání různých efektů. Build jich nabízí mnoho a dají se různě kombinovat. Bez efektů prostě mapa není to pravé.

Dukovská mapa je tvořena ze sektorů a ve skutečnosti je dvourozměrná. Třetí rozměr tvoří výška stropu a výška podlahy každého sektoru, takže se nejedná o žádné polyedry v prostoru. Tento fakt buildaře trochu omezuje, přesto si často může vypomoci použitím spritů nebo "paralaxní" textury (textura se potom neposouvá a netvaruje podle polohy pozorovatele a vypadá jako by byla v nekonečnu - tak třeba vznikne dojem oblohy nebo vesmíru).

Když mě kolega z Artec studios & technologies zasvětil do tajů Buildu začal jsem stavět mapy. Oba jsme potom vytvořili celou epizodu o sedmi mapách.

Mapy jsou stavěny pro hru Duke Nukem 3D s rozšířením o Atomic Edition. Mapu spustíte buďto z programu "setup.exe", umístěného v adresáři s Dukem, nebo napsáním v příkazové řádce např:
"duke3d.exe -map charitas.map"
Příjemnou hru bez čítů !!!
Aktualizováno: 2.6.2003